+420 461 526 128
info@plastex.cz

Historie společnosti

První lisy značky CS a KuAsy byly ve firmě již v roce 1978 - jde tedy o mnoho let zkušeností jak s vlastní výrobní technologií, tak o dostatek kontaktů s vynikajícími a zkušenými konstruktéry forem a nástrojaři.

Vstřikování plastů s více jak 30letou tradicí

V roce 1996 byl zakoupen první lis rakouské značky ENGEL a jimi byly postupně všechny stroje v našem provozu nahrazeny. Tento proces byl dokončen v roce 2006 a nyní dále postupně rozšiřujeme naše strojní portfolio.

Součást naší činnosti je zajišťování konstrukčních návrhů a výroby forem a dalšího servisu, tedy zajišťování analýz a simulací vstřiku pomocí počítačového programu CADMOULD a také prototypových modelů pomocí technologie rapid prototyping /3D tisk/.

Počátek zakázkové výroby

Do roku 2007 jsme působili na trhu i s vlastní produkcí z doby dřívější – jednalo se převážně o polyolefínové plasty (kojenecké hrnky, hrábě, kuchyňské dózy, archivační spony, lékovky, atd…). Tuto aktivitu jsme se rozhodli dále nerozvíjet, výroba byla ukončena odprodejem forem. Tím jsme vstoupili dále na trh jako firma plně se orientující na zakázkovou výrobu. Tato změna se projevila především na technologii a s ní souvisejících periferiích – gravimetrické sušení granulátu, uzavřený vícestupňový chladicí systém, centrální doprava granulátu, temperování forem špičkovými regulátory… a dále na zpracovávaných materiálech. Naše dnešní portfolio zde.

Hledáme
nové kolegy

mzda až 40 000 Kč
moderní a čistý provoz
špičkové technologie

Více informací

Obraťte se na nás

Poptáváte naše služby nebo se chcete na něco zeptat? Neváhejte se na nás kdykoliv obrátit.

Materiály

Materiály

Pracujeme s termoplasty (polyolefínovými i technickými) a s termosety (duroplast-bakelit, a to jak s fenolickými tak i s melaminovými).

Naše služby

Naše služby

Zajišťujeme konstrukční a montážní práce (následné i komplexní), výrobu forem, jednoúčelových a dochlazovacích přípravků a jejich zkoušení.

Výrobky

Výrobky

Mezi naše hlavní odvětví výroby patří především výrobky pro automobilový průmysl a výrobky pro elektrotechnický průmysl.